Treningi EMS – dla kogo? Sprawdź wskazania i ceny!

Treningi EMS – dla kogo? Sprawdź wskazania i ceny!

Nie masz zbyt dużo czasu na ćwiczenia, ale nie chcesz rezygnować z ruchu? Zależy Ci na uzyskaniu szybszych efektów? Trening EMS to strzał w dziesiątkę! Co warto o nim wiedzieć? Przyglądamy się bliżej tej popularnej metodzie ćwiczeń!

Czym są treningi EMS?

Elektryczna stymulacja mięśniowa, czyli electrical muscle stimulation – w skrócie EMS to rodzaj treningu ruchowego, który jest wspomagany impulsami elektrycznymi, czyli właśnie stymulacją elektryczną.

Treningi EMS są obecnie bardzo popularne. Za ich powodzeniem stoi przede wszystkim wysoka efektywność, ale także krótki czas wizyty w klubie. To powoduje, że często korzystają z nich osoby, które po prostu nie znajdują dodatkowych kilku godzin w tygodniu na wizyty na siłowni czy w klubie fitness.

Trening EMS – na czym to polega?

Trening elektrostymulacji mięśniowej jest rodzajem treningu personalnego, czyli osobistego. Oznacza to, że jest on prowadzony razem z trenerem personalnym. Jest to konieczne, ponieważ trener dobiera odpowiedni typ ćwiczeń do potrzeb osoby trenującej, a także nadzoruje urządzenia używane podczas treningów.

Pierwsza wizyta w klubie, który prowadzi treningi EMS, rozpoczyna się zatem od konsultacji z trenerem personalnym. Trener wykonuje wtedy odpowiednie badania, w tym analizę składu ciała, a także uzgadnia z klientem cele treningowe. Może on wtedy wskazać na optymalny plan treningowy oraz liczbę wizyt, jakie są potrzebne, by uzyskać oczekiwane efekty.

Następnie osoba trenująca zakłada specjalny rodzaj stroju, w którym znajdują się elektrody. Strój jest łączony z urządzeniem używanym do prowadzenia treningów elektrostymulacji mięśniowej.

Podczas wykonywania ćwiczeń należy postępować zgodnie z informacjami znajdującymi się na ekranie urządzenia EMS. Wtedy dostarcza ono impulsy elektryczne do konkretnych partii ciała, co wspomaga działanie mięśni. W rezultacie można uzyskać znacznie lepsze wyniki treningowe niż w przypadku zwykłych ćwiczeń.

Co ważne, treningi EMS nie są długie – zazwyczaj trwają one około 20-30 minut. W tym czasie można uzyskać rezultaty porównywalne z nawet około 2-godzinnym treningiem na siłowni!

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

W związku z rosnącym powodzeniem treningów EMS na terenie całej Polski powstają nowe kluby, w których można skorzystać z tego typu ćwiczeń.

Osobom, które chciałyby rozpocząć trening EMS Mokotów w Warszawie zapewnia dostęp do tego typu usług. Są one dostępne w wybranych klubach sportowych dysponujących odpowiednim zapleczem. Z adresami można zapoznać się już teraz online, aby następnie natychmiast wykupić trening próbny albo zdecydować się na zakup pakietu treningów w przystępnej cenie.

Kiedy warto korzystać z treningów EMS?

Elektrostymulacja mięśniowa jest rodzajem treningu, który ma bardzo szerokie zastosowanie i obecnie jest wybierany nie tylko przez zawodowych sportowców, ale także przez osoby, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z trenowaniem, ale nie mają czasu na to, aby parę razy w tygodniu odwiedzać siłownię lub klub fitness.

Treningi EMS polecane są między innymi dla osób, które:

  • Chcą zrzucić wagę,
  • Zależy im na wymodelowaniu sylwetki,
  • Chcą rozbudować swoją masę i siłę mięśniową,
  • Zależy im na pozbyciu się dolegliwości ze strony układu ruchu,
  • Są w trakcie rehabilitacji ruchowej.

Cena treningu EMS – ile kosztuje?

Za jeden trening EMS należy zapłacić najczęściej od około 100 do 150 złotych, przy czym można także zdecydować się na zakup pakietów, w ramach których wykupuje się większą liczbę treningów w niższej cenie.

Dostępne są także treningi próbne, które można kupić w niskiej cenie, aby zapoznać się bliżej ze specyfiką tego typu ćwiczeń.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )