Jak prawidłowo przeprowadzić redukcję?

Jak prawidłowo przeprowadzić redukcję?

Droga do wymarzonej sylwetki jest długa i podzielona na dwa okresy. Pierwszy z nich to okres budowania masy mięśniowej, który często powoduje odłożenie się dużej ilości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Dzieje się tak kiedy jemy za dużo. Po tym okresie przychodzi czas na redukcję tkanki tłuszczowej, która pozwoli odsłonić nasze ciężko wypracowane mięśnie.

Jak powinna wyglądać redukcja tkanki tłuszczowej?

Mówi się, że mięśnie buduje się w kuchni i jest to jak najbardziej prawdą. To samo dotyczy redukcji. Żeby spalić tkankę tłuszczową musimy jeść mniej. na początku musimy policzyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Pomocne będą gotowe kalkulatory dostępne w internecie, które po podaniu odpowiednich danych obliczą wszystko za nas. Od otrzymanej wartości musimy odjąć 500 kcal, przez co zmuszamy organizm do uzupełnienia brakującej energii poprzez spalanie tłuszczu. W diecie redukcyjnej musimy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość białka. Powinniśmy spożywać około 2 gramy białka na kilogram masy ciała. Dzięki temu mamy pewność, że nie stracimy ciężko wypracowanych mięśni. Dieta powinna zawierać sporo warzyw. Zawierają one dużo błonnika, który powoduje uczucie sytości na dłużej.

Jaki trening na redukcji?

W czasie redukcji powinniśmy wykonywać ćwiczenia siłowe, które utrzymają wypracowaną wcześniej masę mięśniową. Jednak warto ćwiczyć na mniejszych ciężarach niż w czasie budowania masy. W okresie redukcji nie powinniśmy nadmiernie zwiększać ciężarów podczas treningu, gdyż na deficycie kalorycznym nie zbudujemy muskulatury. Jest to czas, w którym jedynie pozbywamy się tłuszczu, żeby uwidocznić nasze wcześniej wypracowane mięśnie. Trening cardio może być pomocny w procesie spalania tkanki tłuszczowej, jednak często przez to wpadamy w pewną pułapkę. Mowa tutaj o tym, że po treningu cardio z reguły jemy więcej niż powinniśmy na redukcji w obawie o nasze mięśnie. Taka praktyka prowadzi do tego, że trening cardio nie przyniesie nam żadnych efektów i tylko zmarnujemy czas. Nawet podczas godzinnego treningu nie musimy się martwić o utratę mięśni. Warto włączyć ten rodzaj ćwiczeń do swojego planu, ponieważ może przyspieszyć naszą redukcję. Jednak pamiętajmy, że nawet kiedy zrobimy trening cardio musimy się trzymać liczby kalorii, którą ustaliliśmy na początku. Tylko wtedy redukcja będzie skuteczna.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )