Efekty liftingu piersi

Efekty liftingu piersi

Duże i jędrne piersi zawsze kojarzą się z młodością. Obwisłe natomiast i takie, na których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, są raczej domenę wieku podeszłego. Kiedyś nie było nic dziwnego w tym, że z wiekiem i na skutek karmienia, kobiece piersi zmieniały swój kształt i coraz bardziej poddawały się sile ciążenia. Dzisiaj natomiast kultywujemy piękno i całkowitą idealność, a co za tym idzie defekt piersi bardzo niekorzystanie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie. Wyjściem dla tych pań, które borykają się z problemem opadniętego biustu, jest lifting piersi. Lifting taki ma na celu skorygowanie niekorzystnego wyglądu piersi.

Co można osiągnąć przez mastopeksję?

Lifting piersi ma na celu zmianę ich wyglądu. Usunięty zostaje nadmiar skóry, a gruczoł piersiowy wymodelowany. Razem z zabiegiem może być również wykonane pomniejszenie piersi w przypadku, kiedy rozmiar biustu jest według pacjentki zbyt duży i przeszkadza jej on w codziennym życiu. Korekcja kształtu piersi wpływa bardzo dodatnio na ich estetykę. Piersi odzyskują dawną młodość i jędrność, cały dekolt wygląda lepiej, a kobieta może sobie pozwolić na noszenie bardziej wyciętych ubrań.

Psychiczne efekty liftingu piersi

Efekty wizualne nie są jedynymi, jakie osiąga się podczas mastopeksji. Dodatkowo trzeba również powiedzieć o względach psychicznych. Należą do nich przede wszystkim:

  • Większa pewność siebie.
  • Lepsze samopoczucie.
  • Pozbycie się wstydu przed niedoskonałościami własnego ciała.
  • Większa atrakcyjność.
  • Lepsza ocena społeczna.

Kobieta wraz z upływem lat zauważa, że jej ciało zaczyna się zmieniać i zmiany te wcale nie są korzystne. Pojawiają się coraz to nowe zmarszczki, ciało nabiera kilogramów, a piękne i jędrne niegdyś piersi, znacznie pogarszają swój wygląd. Jest to dla kobiety bardzo nieprzyjemny moment, szczególnie, że same piersi wiążą się przecież z kobiecością, czyli czymś, co dla każdej pani jest niezwykle istotne. Jeżeli zadba ona w porę o wygląd swojego biustu i wykona lifting piersi, bardzo możliwe, że poczuje się o kilka lat młodsza i bardziej atrakcyjna.

Pozytywne efekty zabiegu można by wymieniać bardzo długo. Każdy z nich zależy przede wszystkim od samej pacjentki oraz jej indywidualnych cech. Nie możemy wkładać wszystkiego do jednego worka i dokładnie oceniać, jaki efekt osiągnięty zostanie u konkretnej kobiety. Na wszystko wpływ ma przede wszystkim wiek danej pani, jej kondycja psychiczna i stan skóry. Jeżeli ciało jest jeszcze stosunkowo młode, poradzi sobie z uelastycznieniem skóry i dzięki temu rezultaty będą jeszcze lepsze. Jeśli natomiast wykonywane było pomniejszenie piersi, kobieta z pewnością odczuje znacznie lepszy komfort życia i lekkość, a także znaczne odciążenie kręgosłupa, który do tej pory musiał dźwigać tyle kilogramów.

Niekiedy pomniejszenie piersi jest nawet wskazane z powodu bólów kręgosłupa, bowiem niektóre Panie mają tak duży biust, że stanowi on dla niego bardzo duże obciążenie. Dodatkowo fakt, że na skutek siły ciążenia, ciągnie ku dołowi, może ograniczyć wykonywanie codziennych czynności.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )