Valletta: największe skarby maltańskiej stolicy

Valletta: największe skarby maltańskiej stolicy

Malta jest chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnych wypraw, co dziwić nie powinno. Nie brak tu przecież pięknych miejscowości o walorach wypoczynkowych, nie brak też miast, na terenie których z cennymi zabytkami możemy się spotkać niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać w czasie wycieczki po tym kraju? To jego stolicy – Valletty.

Valletta i jej fenomen

Valletta jest najmniejszą stolicą w Unii Europejskiej oraz stolicą wyspiarskiej Malty. Jest też ważnym ośrodkiem turystycznym i miastem pełnym zabytków, któremu znane biura podróży nie bez powodu poświęcają coraz więcej uwagi. To miasto, mimo niewielkich rozmiarów, przyciąga ogromną ilością zabytków. Wielkim walorem Valletty jest też malownicza okolica oraz spora ilość słońca, dzięki czemu w rejonie tego miasta można beztrosko wypoczywać na pięknych plażach. A co warto zobaczyć na terenie tego miasta?

Valletta i jej zabytki

Jednym z najcenniejszych zabytków, z jakimi można się spotkać w tym mieście, jest Pałac Wielkiego Mistrza, będący jedną z najwspanialszych pamiątek po Joannitach. Pałac ten przyciąga zarówno swa historią, jak i architekturą, a spacer po jego wnętrzach każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Drugą perełką architektury, obok której nie można przejść obojętnie w czasie zwiedzania maltańskiej stolicy, jest konkatedra świętego Jana. Wzniesiona w latach 70-tych XVI wieku jako świątynia Joannitów, do dziś zachwyca swą majestatyczną sylwetką oraz wspaniałym wyposażeniem. W jej wnętrzu dominuje styl barokowy, a na zaglądających tu gości czeka ogromna ilość wspaniałych dzieł sztuki sakralnej. Wyższe Ogrody Barrakka są z kolei miejscem chętnie odwiedzanym przez tych, którzy w czasie spaceru po mieście będą chcieli choć na chwilę odpocząć w otoczeniu wspaniałej zieleni. Bateria Armatnia, pałac Casa Rocca Piccola oraz urządzone w nim muzeum – oto kolejne atrakcje, którym w czasie zwiedzania maltańskiej stolicy warto się uważniej przyjrzeć. Dla tych, którzy interesują się historią, wspaniałym przeżyciem będzie z kolei wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, mogącym się pochwalić imponującymi zbiorami.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, iż Valletta staje się dla wielu osób niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki, a spacer po jej terenie może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. To jedno z najpiękniejszych miast, jakimi może nas oczarować Malta, a czas spędzony wśród cennych perełek dawnej architektury dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )