Plastyka brzucha po ciąży

Plastyka brzucha po ciąży

Podczas ćwiczeń na siłowni lub zajęć fitness wyciskasz siódme poty. Wstajesz o piątej rano, żeby pobiegać, żeby zadbać o swoją kondycję, a mimo wszystko patrzysz w lustro i czujesz, że już nie dasz rady tak dłużej, a Twoje ciało z Tobą nie współpracuje? Nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Wiele kobiet boryka się z problemem pozostałości po ciążach. Rozstępy na brzuchu, zwisający fałd skórny, rozejście mięśni brzucha, oporne fałdki, to część problemów, które zostają nam wraz z nastaniem macierzyństwa. Gdy ćwiczenia i diety zawodzą przychodzi czas na spotkanie ze specjalistą. Zanim jednak pójdziemy pod nóż warto zrobić rozeznanie.

Czym jest plastyka brzucha?

Plastyka brzucha to duża operacja chirurgiczna, podczas której chirurg usuwa nieestetyczną zwisającą skórę brzucha. Nie jest to więc operacja odchudzająca, a jedynie finalny etap, który pozwala na pozbycie się nadmiaru skóry pozostałej po procesie odchudzania lub po ciąży. Trzeba pamiętać, że podczas operacji, chirurg nie ma dostępu do tkanki tłuszczowej, a ta mimo usunięcia nadmiaru skóry, może uwypuklić brzuch, dlatego zaleceniem dla pacjentów jest całkowita zmiana nawyków żywieniowych i pilnowanie bilansu kalorycznego.

Wybór lekarza

Nie musisz lecieć do Ameryki ani, co gorsza do Tajlandii, żeby wykonać operację plastyczną brzucha. W Polsce mamy wiele klinik oraz chirurgów, którzy posiadają renomę nie tylko na polskim rynku operacji plastycznych, ale również są cenionymi specjalistami za granicą. Z pewnością każdy z nas słyszał nazwisko doktora Sankowskiego lub doktora Szczyta. Jednak do niektórych specjalistów oczekiwanie na konsultacje może trwać nawet trzy lata. Kliniki oferują w zamian konsultacje u wykwalifikowanych specjalistów młodszych stażem, równie profesjonalnie wykonujących swoją pracę. Pamiętaj, lekarz Cię nie ocenia. Jego praca ma być pomocą w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Całkowity koszt zabiegu zależy od trudności zabiegu. Jeżeli mamy do czynienia z rekonstrukcją pępka, albo zabiegiem wtórnym, to cena automatycznie może być większa. Kilka lat temu koszt operacji wahał się między 14 a 18 tysięcy w ramach jednej kliniki. Obecnie cena zabiegu wzrosła i wynosi pomiędzy 19 a 23 tysiące, natomiast dla porównania wtórna plastyka brzucha to koszt rzędu od 21 do 25 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć konsultację, która też do najtańszych nie należy. Jest to bowiem koszt między 300 a 600 złotych. Pamiętajmy jednak, że w cenie często mamy zapewnioną ustaloną ilość spotkań z fizjoterapeutą, który pomaga nam powrócić do formy po zabiegu, a także kolejne wizyty kontrole u chirurga i rzecz niezbędna po tego typu operacji pas uciskowy, który będzie wspomagał leczenie operowanego miejsca, a także odciążał tkanki.

Jeżeli masz problem tego typu i cały czas zastanawiasz się skąd pozyskać środki na plastykę brzucha, być może kredyt na dowolny cel będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko uzyskasz gotówkę na wymarzoną operację, że nie będziesz musiała jednorazowo pokrywać środków z własnej kieszeni. System ratalny odciąży Twój budżet, a sylwetką już w niedługim czasie będziesz mogła olśnić wszystkich.

Przygotowanie do zabiegu

Na około dwa tygodnie przez samym zabiegiem należy wykonać szereg badań takich jak morfologia, grupa krwi, jeżeli nie posiadamy zaświadczenia o swojej grupie, poziom glukozy, poziom elektrolitów, ogólne badanie moczu, badania anty-HIV oraz badania na przeciwciała anty-HCV, a także wskaźniki krzepnięcia. Cały spis koniecznych badań wraz ze skierowaniem otrzymasz od swojego lekarza prowadzącego, więc nie musisz się martwić, że o czymś zapomnisz. Przed operacją na około 6-8 godzin nie należy spożywać żadnych posiłków ani płynów. Tuż przed zabiegiem anestezjolog czuwający nad całą operacją przeprowadza z nami ankietę zdrowotną.

Niektóre kliniki jeszcze przed plastyką służą pomocą fizjoterapeuty, który z wyprzedzeniem instruuje w jaki sposób poruszać się po operacji i w jaki sposób zmieniać pozycję, a nawet chodzić, żeby jak najmniej odczuwać skutki operacji.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )