Jak ćwiczyć w domu bez sprzętu?

Jak ćwiczyć w domu bez sprzętu?

Nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie siłownie czy obiekty sportowe zostaną otwarte dla szerszej ilości osób. Dlatego coraz więcej osób decyduje się ćwiczyć w domu, nawet jeśli nie ma na to wolnego miejsca. Mamy jednak do dyspozycji masę narzędzi, którymi możemy się posługiwać, żeby ulepszyć jakość naszych codziennych domowych treningów i przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo w czasie ich trwania.

Wykorzystaj otaczające Cię meble

W domu mamy sporo mebli, które z powodzeniem mogą zastąpić nam tradycyjne sprzęty do ćwiczeń. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wziąć dwa krzesła i zrobić sobie z nich ławkę do wyciskania. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Większość mebli nie jest projektowanych i produkowanych tak, żeby służyły nam jako sprzęt sportowy, Przed każdym ćwiczeniem sprawdź, czy dany element wyposażenia jest w stanie Cię utrzymać. Nie wymyślaj też ćwiczeń samodzielnie, jeśli nie masz w tym doświadczenia. Lepiej poszukaj takich pozycji, które doradzają eksperci i trenerzy, bo korzystając z nich, będziesz miał pewność, że nie zrobisz sobie żadnej krzywdy.

Skorzystaj z pomocy aplikacji

Aplikacje do ćwiczeń to nie tylko pomoc w wybraniu dla siebie treningu, ale także sprytny mechanizm, który pomoże nam się zmotywować i zapamiętać, że mamy ćwiczyć. Większość z aplikacji dostępnych na rynku ma opcję przysyłania przypomnienia o konkretnej, z góry ustalonej przez nas godzinie. To oczywiście nie koniec pożądanych funkcji. Aplikacje nierzadko wynagradzają nas za utrzymanie naszej rutyny ćwiczeń, na przykład poprzez wirtualne punkty, którymi możemy się potem pochwalić. Do tego możemy wziąć udział w wyzwaniu, które wymaga od nas ćwiczenia codziennie przez określoną ilość czasu, a aby je ukończyć, konieczne jest systematyczne ćwiczenie.

Zacznij ćwiczyć z kimś

Nic nie działa na nas tak motywująco, jak znalezienie sobie kompana do ćwiczeń. Ważne jest jednak, żebyście oboje chcieli ćwiczyć, a nie, żeby po dwóch spotkaniach zjadł was leń. Nie ma sensu wyciągać na wspólny trening kogoś, kto już po pierwszym się wyłamie. Musisz znaleźć sobie taką osobę, która będzie Cię motywowała nawet w te dni, kiedy zupełnie nie będziesz miał siły i na odwrót, Ty musisz być takim wsparciem dla niej. Jeśli dobierzecie się porządnie, szybko wyrobicie w sobie nawyk ćwiczenia, jeśli jednak oboje należycie do leniuszków, bardzo szybko odpuścicie sobie treningi i nie uda wam się osiągnąć celu, który przed sobą postawiliście.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )