Jak aktywnie spędzić wakacje?

Jak aktywnie spędzić wakacje?

Każdy moment na rozpoczęcie aktywnego życia jest dobry, ale wakacje sprzyjają nam w tym wyjątkowo. Czujemy w sobie nową energię, wokół nas natura odżywia, a w miastach czuje się trochę mniej stresu i radość osób, które za chwilę wyjadą na swoje wymarzone urlopy. Jeśli przez Ciebie również przepływa pozytywna energia i chcesz zmienić w swoim życiu coś na lepsze, to aktywne spędzanie czasu będzie dla Ciebie idealne.

Znajdź porę dnia idealną na ćwiczenia

W wakacje bywa naprawdę gorąco, a jeśli już przychodzi chwila wytchnienia, to najczęściej z powodu gwałtownego deszczu, który niszczy nasze plany jeszcze doszczętniej. Nikomu nie chce się ćwiczyć w takich warunkach, ale przecież nikt nie mówi, że musimy to robić właśnie wtedy, kiedy słońce grzeje najmocniej. Jeśli według Ciebie najlepsza atmosfera do ćwiczeń panuje wieczorem, kiedy lekko się ochładza, a Ty już skończyłeś wszystkie swoje sprawy, to ćwicz wieczorem. Jeśli wolisz robić to rano, aby zapewnić sobie zastrzyk pozytywnej energii, wstawaj dwadzieścia minut wcześniej. Postaraj się zawsze trzymać podobnej pory.

Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę

Jeśli przez cały rok nie wykonywałeś regularnie żadnych ćwiczeń, to nie zaczynaj od treningu dla osób zaawansowanych. Może Ci się wydawać, że dasz radę, może nawet znacznie się nie zmęczysz, ale konsekwencje możesz odczuć na następny dzień i zapewne będą one dość bolesne. Źle dobrany trening do twoich możliwości poskutkuje nie tylko ciężkimi do zniesienia zakwasami, ale także bólem mięśni czy głowy. Lepiej zacząć od podstaw, nawet jeśli uderzy to w twoją dumę, bo dzięki temu powoli wdrożysz się w tempo treningu i sam wyczujesz, kiedy twoje ciało będzie gotowe na trudniejsze wyzwania, jeśli w ogóle stwierdzisz, że taka aktywność jest dla Ciebie odpowiednia.

Znajdź aktywność, która sprawia Ci przyjemność

Sport to nie tylko bieganie. O naszą kondycję możemy dbać na miliony różnych sposobów i nie zawsze muszą się one łączyć z potem i zmęczeniem do granic możliwości. Czasami wystarczy joga, jeśli jest to aktywność, która sprawia nam przyjemność. Bo właśnie o to chodzi w naszych ćwiczeniach, żeby były one dla nas przyjemne i satysfakcjonujące. Jeśli zajmiemy się czymś, co nie sprawia nam przyjemności, nie ma to zupełnie sensu. Szukaj tak długo, aż znajdziesz. Czasami basen dwa razy w tygodniu przyniesie nam większe efekty, niż codzienne bieganie, jeśli nie znosimy ćwiczyć na świeżym powietrzu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )