Potrzebujesz sprzętu do wspinaczki? Sprawdź w sklepie górskim!

Potrzebujesz sprzętu do wspinaczki? Sprawdź w sklepie górskim!

Rozpoczynając przygodę ze wspinaczką, powinieneś zadbać o niezawodny sprzęt do tego przeznaczony. Wszystko, co niezbędne znajdziesz w sklepie górskim, gdzie oferowane akcesoria zapewnią ci bezpieczeństwo i przyjemność z wykonywanego sportu. Dobry sklep turystyczny to miejsce, gdzie zarówno nowicjusz, jak i profesjonalista znajdą wszystko, czego potrzebują.

Podstawa sukcesu – dobre buty wspinaczkowe

Sklepy z odzieżą górską oferują szeroki wachlarz asortymentu, jeżeli chodzi o obuwie do wspinaczki. Zawsze pamiętaj o tym, że buty muszą być przynajmniej o rozmiar mniejsze, od tych, które nosisz na co dzień.

Przezorny zawsze ubezpieczony – kask wspinaczkowy to absolutny must have! 

W sklepie z akcesoriami górskimi z pewnością znajdziesz odpowiedni kask do wspinaczki. Ma on fundamentalne znaczenie dla twojego bezpieczeństwa, dlatego nie warto z niego nigdy rezygnować. To, co powinno go charakteryzować to:
  • właściwa głębokość, która pozwala na ochronienie skroni, czoła i potylicy,
  • otwory wentylacyjne, które przydadzą się w upalne dni.

Kask wspinaczkowy

Dobra uprząż zapewni bezpieczeństwo

W sklepie górskim z pewnością znajdziesz uprząż, która będzie wygodna i spełni twoje oczekiwania. Decydując się na zakup, zastanów się, w jakich porach roku będziesz praktykować wspinaczkę. Modele z regulacją nogawek przydają się jesienią, natomiast sportowa, bez dodatkowych klamerek, wystarczy na letnie wypady.

Lina wspinaczkowa – znajdź odpowiednią dla siebie

Sklep ze sprzętem do turystyki górskiej oferuje dwa rodzaje lin:
  • Dynamiczne – cechuje je spora rozciągliwość, a ich specjalna konstrukcja sprawia, że amortyzują lot przy upadku.
  • Statyczne – pod obciążeniem nie ulegają rozciąganiu.
Dodatkowo dostępne są tzw. repsznury, inaczej zwane repami. Są one przeznaczone do wszechstronnych zastosowań pomocniczych.

Lina wspinaczkowa dynamiczna

Przyrządy asekuracyjno-zjazdowe

Przeglądając oferty internetowych sklepów górskich, zwróć uwagę na przyrządy asekuracyjne. Zagwarantują ci wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy tym są lekkie i wytrzymałe. A to wszystko dzięki połączeniu ze sobą aluminium i tytanu.
  • Karabinek – łączy poszczególne elementy ze sobą, używa się go wraz z przyrządem do zjazdu.
  • Ekspres – używa się go, aby przymocować linę do punktów asekuracyjnych. Jest zbudowany z dwóch karabinków, które są połączone specjalną taśmą.
Kompletując sprzęt do wspinaczki górskiej, kieruj się do sprzedawców, którzy mają dobrze wyposażony asortyment. Niech twoim najważniejszym kryterium nie będzie cena, a jakość wybranych akcesoriów. Ważne jest również to, by u dostawcy wyposażenia do wspinaczki znajdowały się towary pochodzące od sprawdzonych producentów — opierając się na tych kryteriach, sprawdź asortyment sklepu górskiego Outdoorzy.pl.

Woreczek na magnezję

W sklepie górskim warto zaopatrzyć się w woreczek z magnezją. Jest to specjalny proszek, który używa się, aby zapobiec poceniu się rąk. Dzięki temu twoja przyczepność do skały jest lepsza. Występuje ona w kilku formach:
  • standardowego proszku,
  • kulek – jest z niej mniej pyłu, polecana na ściankę,
  • płynu – również mniej się pyli od proszku.

Woreczek na magnezję

Kompletując swoje akcesoria do wspinaczki, warto skonsultować swoje oczekiwania z pracownikami sklepu górskiego, którzy doradzą ci najodpowiedniejszy sprzęt do twoich potrzeb i możliwości.
CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )