Najciekawsze zawody dla biegaczy w Polsce

Najciekawsze zawody dla biegaczy w Polsce

Imprezy sportowe bywają naprawdę ciekawe, ale niewiele osób wie, że również biegi mogą takie być. Tak, nie trzeba nawet przekraczać granicy naszego kraju, aby wziąć udział lub kibicować uczestnikom bardzo interesujących zawodów. Jeżeli jesteś prawdziwym pasjonatem biegania i lubisz czuć wiatr we włosach, koniecznie musisz sprawdzić te wydarzenia. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 3 najciekawsze sportowe wydarzenia w dziedzinie biegania, które odgrywają się w Polsce. Zapraszamy!

Bieg szlakiem wygasłych wulkanów – lekcja sportu i zabawy w jednym!

Niezwykle interesującym wydarzeniem jest bieg szlakiem wygasłych wulkanów. W imprezie można uczestniczyć za darmo, ale organizatorzy wskazują, że liczba miejsc jest ograniczona. Biegi zostały podzielone na trzy kategorie – dla tras o długości 40, 10 oraz 2 km. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, dnia 2 września 2023 r., ale można się też spodziewać edycji zimowej. Latem bieg jest organizowany w Złotoryi, a zimą – na Zamku Grodziec. Niech z pozoru krótkie trasy Cię nie zmylą – nie jest to raczej wydarzenie dla amatorów, gdyż oprócz wysiłku fizycznego, zawodnikom zapewniane są różnego rodzaju przeszkody jak np. błoto, bieg przez opony, betonowe rury czy po mokrej folii. Wiele jest przy tym zabawy i dobrego humoru, dlatego z ponurą miną nie warto tam zajeżdżać! Bieg z przeszkodami to doskonałe połączenie sportu i śmiechu, dzięki któremu odetchniesz i rozerwiesz się mimo trosk i problemów.

12-Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy ze zwiedzaniem gratis

Jeżeli choćby raz zastanawiałeś/-aś się nad tym, czy można biegać również pod ziemią, prawdopodobnie jesteś idealnym zawodnikiem do 12-godzinnego biegu sztafetowego, jaki jest organizowany pomiędzy szybami Sutoris i Campi w Kopalni Soli Bochnia. To wydarzenie zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 2005 roku z okazji Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza. Miasto zawdzięcza temu wielkiemu władcy dużo dobrego. Co ciekawe, sam bieg ma bardzo interesującą trasę, gdyż prowadzi po zabytkowych wyrobiskach kopalni soli, jaka znajduje się dokładni 212 metrów pod ziemią. Udział w zawodach biorą udział zarówno profesjonaliści, jak i zupełni amatorzy, Polacy oraz osoby z zagranicy. Warto pomyśleć o udziale w tym wydarzeniu, ponieważ bieganie pod ziemią nie jest możliwe na co dzień!

Zobacz także: https://biegkrola.pl/

Bieganie zimą? Tak, najlepiej w Przesieckim Biegu Icemana

W miejscowości Przesieka, koło Jeleniej Góry warto spędzić zimowe wakacje, ponieważ to tam organizowany jest znany w całej Polsce Przesiecki Bieg Icemana. Zawodnicy mają szansę przebiec ok. 10 km w otoczeniu uroczych leśnych ścieżek Karkonoszy. Co ciekawe, bieg promuje nie tylko zdrowy styl życia, piękne górskie krajobrazy, ale też hartowanie ciała w czasie niskich temperatur na dworze. Jeśli masz zamiłowanie do morsowania lub takie praktyki nie są Ci do końca obce, z pewnością Przesiecki Bieg Icemana zasługuje na Twoją specjalną uwagę. To wydarzenie jest nie tylko szansą na sprawdzenie samego/samej siebie, ale też na poznanie ciekawych ludzi. W wydarzeniu biorą udział zarówno osoby znane z Internetu, jak i zwykli śmiertelnicy lubiący bieganie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )