Czy Cracovia stanie są najważniejszym klubem w Krakowie?

Czy Cracovia stanie są najważniejszym klubem w Krakowie?

Wiadomo, że od wielu lat były dwa kluby z Krakowa w Ekstraklasie. Jednak w poprzednim sezonie stało się to czego pewnie jeszcze kilka lat temu nikt nie zakładał. Wisła Kraków spadła do drugiej ligi, co jest tragedią dla tego klubu z olbrzymimi tradycjami. W tej chwili wydaje się, że najlepszym zespołem w tym mieście jest Cracovia, która zaliczyła owocny start w ligowych zmaganiach. Kibice Cracovii mogą po cichu liczyć, że derby tej miejscowości mogą się odbyć w przyszłych sezonach, jeżeli Wisła Kraków wróci do Ekstraklasy lub jakiś inny klub z Krakowa dołączy do piłkarskiej elity.

Cracovia, czyli zespół, który gra w tym sezonie miłą piłkę dla osób obserwujących ich poczynania

W ostatnich latach wiele osób oglądających ten zespół dziwiło się, że grają oni tak słabo. Mimo, że wygrywali oni mecze to styl tej drużyny w ogóle nie porywał. Dużym zarzutem do trenera Probierza, który zarządzał zespołem przez kilka sezonów był to, że wystawia on w podstawowej jedenastce mało Polaków, ale też gra przy tym strasznie defensywnie. Po przejęciu tej drużyny przez Jacka Zielińskiego od początku tego sezonu gra Cracovii poprawiła się, ponieważ tworzą sporo okazji do strzelenia gola, ale także w podstawowej jedenastce wychodzi sporo Polaków, którzy bardziej utożsamiają się z tym zespołem. To ważna kwestia dla kibiców, aby mieć piłkarzy, którzy zawsze do końca walczą na boisku, aby osiągnąć dobre rezultaty dla klubu. Należy bacznie obserwować ten klub, ponieważ mogą oni powalczyć nawet o europejskie puchary, do których nie zakwalifikowali się przez ostatnie lata. Od lata mają oni jednego właściciela, który kocha inwestować w futbol i chce rozwijać cały czas ten zespół.

Wisła Kraków, czyli odwieczny rywal Cracovii w tym mieście

Większość kibiców w naszym kraju kojarzy bardziej Wisłę Kraków niż Cracovię, ponieważ klub z ulicy Reymonta osiągał w ostatnich latach o wiele większe sukcesy niż ich odwieczny rywal. W dwudziestym pierwszym wieku zdobyli oni kilkukrotnie mistrzostwo Polski, ale w ostatnich sezonach zaliczali oni powolny regres wynikowy. Jednak ich spadek jest ogromną niespodzianką, mimo że borykali się oni z bardzo dużymi problemami finansowymi, które ograniczały możliwość wykonania odpowiednich wzmocnień. Sytuacje nie poprawiło nawet przejęcie Wisły Kraków przez Jakuba Błaszczykowskiego, który nie do końca wprowadził odpowiednie zmiany w strukturach klubu. Wisła Kraków jednak ma spore szanse, aby szybko wrócić do elity i znowu liczyć się w walce o mistrzostwo Polski. Większość kibiców chce zobaczyć derby Krakowa, w których zawsze jest sporo emocji, które uwielbiają poszczególni kibice.

Kibice zainteresowani klubami z Krakowa powinni również przyglądać się Garbarni Kraków oraz Wieczystej Kraków. Dość ciekawym zespołem jest Wieczysta, ponieważ w tej chwili grają oni w czwartej lidze, ale jednak mają skład praktycznie na Ekstraklasę. W tym zespole można zobaczyć między innymi Sławomira Peszko, czy Radosława Majewskiego, którzy byli uznanymi zawodnikami w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Śledzisz losy krakowskich drużyn? Sprawdź perspektywy na resztę sezonu Wisły i Cracovii.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )