Najpiękniejsze punkty na mapie Roztocza

Najpiękniejsze punkty na mapie Roztocza

Wycieczki po tak pięknej krainie, jaką jest Roztocze, mogą się dla wielu z nas okazać wyjątkową przygodą. Gdzie warto się wybrać, by móc w pełni dostrzec piękno tej krainy?

Jednym z najważniejszych punktów na mapie Roztocza jest Zwierzyniec – kameralne miasteczko, mogące się pochwalić dobrym zagospodarowaniem, ciekawymi zabytkami oraz malowniczą okolicą. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po Roztoczańskim Parku Narodowym, znanym m.in. z pięknych stawów Echo oraz z ostoi konika polskiego. Sam Zwierzyniec jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w dolinie rzeki Wieprz, a ciekawych atrakcji na terenie tego miasteczka nie brakuje. Kto zajrzy na jego teren, ten będzie mógł ujrzeć zabytkowy browar, zabudowania ordynacji zamojskiej oraz jeden z najsłynniejszych zabytków z terenu Roztocza – słynny kościół św. Jana Nepomucena, który został zbudowany na malowniczej wysepce. W miejscowości tej warto zwiedzić również muzeum przyrodnicze – ciekawą placówkę muzealną, w której skupiono się na przyrodniczych skarbach Roztocza.

Gdzie jeszcze warto się wybrać w trakcie wycieczki po Roztoczu? Do Szczebrzeszyna, na terenie którego czekają na zwiedzających cenne pamiątki po prawosławnych, Żydach oraz katolikach. Renesansowy kościół św. Mikołaja, zabytkowy cmentarz żydowski z macewami, które wciąż urzekają swą bogatą symboliką – oto atrakcje, dzięki którym spacery po tym mieście dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dawna synagoga, służąca obecnie jako dom kultury, oraz pomnik chrząszcza, z którym Szczebrzeszyn jest najmocniej kojarzony – oto kolejne ciekawostki, dzięki którym w tym miasteczku można spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób. Dodatkową atrakcją mogą się tu okazać piesze lub rowerowe wycieczki po Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, który swą scenerią może oczarować każdego z nas.

Gdzie jeszcze warto się wybrać? Do Florianki – leśnej osady, znanej z hodowli konika polskiego, oraz do Guciowa, na terenie którego na turystów czeka niewielki skansen. Wiele uroku na Krasnobród, intryguje też Susiec oraz słynny rezerwat przyrody „Szumy nad Tanwią”, po którym można spacerować do woli, ciesząc się kameralną atmosferą i cennymi skarbami przyrody.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )