Usuwanie rozstępów. Czy zaiegi na rozstępy to dobre rozwiązanie?

Usuwanie rozstępów. Czy zaiegi na rozstępy to dobre rozwiązanie?

Usuwanie rozstępów za pomocą zabiegów kosmetologicznych to najbardziej skuteczne rozwiązanie. Poszczególne zabiegi można dopasować do własnych preferencji. Rozstępy powstają, gdy skóra zostaje rozciągnięta poza swoje normalne granice, najczęściej z powodu gwałtownego przyrostu lub utraty wagi. Rozstępy są bardziej powszechne u kobiet, zwłaszcza tych, u których w rodzinie występowały rozstępy lub które są w ciąży, lub karmią piersią. Kiedy masz rozstępy, jest mało prawdopodobne, że naprawdę je kochasz. Zabiegi usuwania rozstępów mogą pomóc zmniejszyć wygląd starych rozstępów i sprawić, że znów poczujesz się lepiej o sobie.

Jakie są przyczyny rozstępów?

Są one częste u osób, które szybko przybierają na wadze, kobiet w ciąży i osób, które bardzo szybko rosną (zwłaszcza w okresie dojrzewania), ale może być również spowodowane urazami fizycznymi lub innymi czynnikami. Rozstępy są uważane za podtyp blizn i mogą dotyczyć każdego miejsca, od samego naskórka (najbardziej zewnętrznej warstwy skóry) do wszystkich warstw skóry.

Kiedy najlepiej udać się na zabieg?

Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest poddać się leczeniu przed osiągnięciem wieku, w którym rozstępy stają się trwałe – około 25-30 roku życia. Po osiągnięciu pewnego punktu starzenia się nigdzie się nie wybierają. Kiedy są świeże, czerwone i uniesione na skórze jak wściekła pręga, lasery są bardzo skuteczne w ich usuwaniu. Jeśli są już od jakiegoś czasu (zwłaszcza jeśli są białe lub srebrne), laser może nie być tak skuteczny w ich całkowitym usuwaniu (choć nadal mogą wyglądać znacznie lepiej). W takim przypadku inne metody mogą być bardziej odpowiednie.

Czy zabiegi poprawią wygląd starych rozstępów?

Jeśli masz rozstępy, które są starsze niż około roku, jest mało prawdopodobne, że jakikolwiek produkt będzie w stanie je naprawić. Istnieją jednak sposoby, aby poprawić wygląd starych rozstępów, jednak zależy to od wieku danej osoby oraz stanu jej skóry. Każdorazowo to kosmetolog ocenia, jakie efekty będzie można uzyskać po zabiegu.

Jakie oferujemy zabiegi na rozstępy?

Istnieje możliwość skorzystania z kilku rodzajów zabiegów. Są to:

  • Mezoterapia igłowa – za pomocą cienkiej igły podaje się indywidualnie dobrane substancje odżywcze do głębokich warstw skóry. Znieczulenie występuje w postaci kremu, jednak nie jest konieczne.
  • Laser Harmony XL Pro iPixel – jego działanie polega na wytworzeniu na skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń. Dzięki temu jej struktura odbudowuje się i wzmacnia.
  • Laser Harmony XL Pro Clearlift – przesyła on krótkie impulsy posiadające wysoką energię, które docierają do skóry właściwej i uszkadzają ją w kontrolowany sposób.
  • Laser frakcyjny CO2 Smart Xide2 – wpływa na koagulację tkanek, które następnie się regenerują.

Sprawdź jak wygląda likwidacja rozstępów w Gdańsku, w Clinica Cosmetologica:

Jak przebiega laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowe leczenie rozstępów to zabieg kosmetyczny, który można wykonać w domu lub w klinice medycznej. Wykorzystuje on światło laserowe do odnawiania skóry, dzięki czemu rozstępy zanikają i stają się niezauważalne. Zabieg laserowy jest bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania rozstępów, ponieważ działa podobnie jak dermabrazja – usuwa warstwy skóry, co powoduje, że na ich miejsce wyrasta nowa skóra. Stara, uszkodzona skóra jest usuwana, a na jej miejsce wyrasta nowa; proces ten pozwala na zanikanie rozstępów w miarę upływu czasu.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Zabieg laserowy został zaprojektowany jako skuteczne jednorazowe rozwiązanie dla poprawy napięcia i tekstury skóry. Po wykonaniu pierwszego zabiegu i pobudzeniu kolagenu w skórze możesz cieszyć się gładszym, bardziej młodzieńczym wyglądem tak często, jak chcesz, nie martwiąc się o kolejne zabiegi.

Podsumowanie

Po pierwsze, przestrzegaj wszystkich zaleceń dermatologa dotyczących pielęgnacji po zabiegu. Oznacza to, że należy utrzymywać skórę nawilżoną i chronioną przed uszkodzeniami słonecznymi. Może się to wydawać dodatkowym krokiem, który nie jest wart zachodu, ale należy pamiętać, że rezultaty widoczne bezpośrednio po zabiegu są tylko tymczasowe. Aby utrzymać je jak najdłużej, musisz dbać o skórę po zabiegu tak samo, jak gdybyś nigdy nie miała rozstępów.

Po drugie, należy mieć realistyczne oczekiwania. Laser usuwa jedynie rozstępy, które już powstały – nie zapobiega powstawaniu nowych. Jeśli myślisz o posiadaniu laserowego usuwania rozstępów zrobić teraz tak, że będzie można nosić strój kąpielowy następnego lata bez obawy o rozstępy tworzące, pomyśl jeszcze raz! Nadal będziesz potrzebować ochrony przeciwsłonecznej i ciągłego stosowania produktów przeciwstarzeniowych.

Umów laserowe usuwanie rozstępów w Gdańskiej Clinica Cosmetologica.

FAQ

1. Jak przygotować się do zabiegu?
Zanim zaplanujesz zabieg laserowy, który pomoże Ci pozbyć się rozstępów, musisz poczynić pewne przygotowania. Po pierwsze, rozstępy muszą mieć co najmniej rok, aby zabieg był skuteczny (najlepiej, jeśli mają kilka lat, ale o tym porozmawiamy później).

2. Kiedy pojawią się efekty?
Po kilku dniach. Nasilają się one wraz z biegiem czasu.

3. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne?
Jak najbardziej zabiegi są bezpieczne. Należy jednak korzystać z usług doświadczonego kosmetologa.

4. Czy zabieg trwale usuwa rozstępy?
Tak, rozstępy są usuwane trwale, pamiętać należy że na skórze mogą pojawić się nowe.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )