Materace do spania – jak wybrać odpowiedni materac dla siebie?

Materace do spania – jak wybrać odpowiedni materac dla siebie?

Wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego materaca albo po prostu nie przywiązuje do tego większego znaczenia. A tymczasem jest to bardzo ważne, ponieważ źle dobrany wkład będzie powodował to, że co dzień rano będziemy budzić się niewyspani i z różnymi bólami. Dlatego też warto szukać modelu, który będzie spełniał nasze oczekiwania nie tylko pod względem rozmiaru, ale także jakości wypełnienia i wykonania. Jak dobrać odpowiedni materac dla siebie?

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak istotny?

Urządzając swoją wymarzoną sypialnię najczęściej zwracamy uwagę na wszystko, tylko nie to, co najważniejsze. Bardzo dużo uwagi poświęcamy wyborowi mebli, dodatków, zasłon, czy kolorowi ścian. Zapominamy przy tym o materacu, który ma ogromny wpływ na to, czy będziemy się wysypiać i budzić z dobrym samopoczuciem.

Materac więc, mimo że jest niewidoczny, to jest najważniejszy w naszej sypialni. Dlatego też warto na chwilę odłożyć dylematy na bok dotyczące koloru ścian, czy firanek, a skupić się na samym wkładzie. Należy tutaj zdać sobie sprawę z tego, że przesypiamy około jednej trzeciej naszego dnia. Nie ma innej, równie ważnej i tak często eksploatowanej rzeczy w domu, jak materac.

Dobór materaca do wagi i pozycji spania

Wybór materaca może być dla niektórych skomplikowany, ale warto skupić się na dwóch podstawowych aspektach. Pierwszym z nich jest waga. Im cięższy człowiek, tym lepszego podparcia potrzebuje w trakcie snu. Większość producentów materaców ma swoje normy twardości, ale możemy pokusić się o pewne ich uśrednienie.

Przyjmując za punkt graniczny 90 kg, osoby ważące mniej powinny sięgnąć po modele średnio twarde, natomiast te, które ważą więcej – po twarde. Miękkie podłoża poleca się dzieciom i osobom, które mają niższą wagę. Mimo że są to pewne wytyczne, to i tak znajdą się w nich małe haczyki.

Osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa i bioder nie powinny korzystać z materacy twardych. Wybór materaca niekoniecznie musi być prosty, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest udać się do sklepu i samemu wypróbować każdy rodzaj. Istotna jest jeszcze pozycja snu. Przy pozycji na wznak sprawdzi się materac dobrany do wagi, natomiast w przypadku spania na boku lepszym rozwiązaniem będzie model dopasowujący się do linii bioder i kształtu ciała.

Jakie są rodzaje materacy do spania?

W materacu bardzo ważne jest to, czego nie widać, a więc jego wypełnienie. Na rynku dostępnych jest kilka podstawowych rodzajów materacy. Materace sprężynowe, które można kupić na https://sembella.pl/produkty/materace/sprezynowe/ nazywane są również kieszeniowymi. W nich sprężyny znajdują się w oddzielnych kieszonkach, co znacząco podnosi komfort snu. Pracują one niezależnie od siebie, co jest wielkim atutem tego rodzaju wkładu.

Materace piankowe można dodatkowo dzielić na modele z pianką poliuretanową, termoelastyczną i wysokoelastyczną. Ponadto na rynku można jeszcze kupić materace lateksowe i hybrydowe. Warto zastosować się do wymienionych wcześniej wskazówek i kupować tylko i wyłącznie wysokiej jakości modele, aby zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )