Cechy i zalety szosowych rowerów damskich

Cechy i zalety szosowych rowerów damskich

Droga asfaltowa nie jest wymagającą do pokonania rowerem przestrzenią, jednak warto mieć na uwadze, że szosa nie zawsze będzie gładka, a w długich wyprawach możemy napotkać niesprzyjające warunki atmosferyczne, które zmniejszają bezpieczną jazdę rowerem. Warto więc dobrać rower do swojej sylwetki, sprawdzić jego atuty techniczne i wybrać sprzęt, który ułatwi nam przemieszczanie się czy to hobbistycznie, czy w ramach uprawianego zawodowo sportu. Bikemia.com https://bikemia.com/38-rowery-szosowe-i-gravele to nie tylko sklep rowerowy, ale także źródło wiedzy na temat każdego rodzaju roweru, mnóstwo inspiracji i wielu modeli, które zadowolą nie jednego kolarza.

Szosowy rower damski

Rowery szosowe służą do poruszania się po płaskiej i utwardzonej powierzchni, dlatego wyglądają i posiadają zupełnie inne cechy niż rowery górskie czy rowery miejskie. I chociaż nie posiadają koszyczka na torebkę czy podręczne zakupy, albowiem rower szosowy służy głównie do uprawiania sportu i do dłuższych wypraw asfaltowych, to wersje kolorystyczne potrafią zachwycać bardziej niż w przypadku klasycznych rowerów miejskich.

Rowery szosowe choć wyglądają ciężko, są przede wszystkim lekkie. Duże i wysokie koła oraz cienkie opony idealnie napędzają szybką jazdę bez większego wysiłku. Wydłużona rama, które jest sercem każdego roweru szosowego, pozwala pochylić się do przodu, co znacznie wpływa na osiąganą prędkość podczas jazdy, a kierownica w charakterystycznym kształcie baranka daje możliwość oparcia się podczas uprawniania sportu na prostej i niewyboistej drodze.

Rowery szosowe zostały także wyposażone w inne niż w rowerach górskich przerzutki i hamulce tarczowe. Przerzutki pozwalają nam na osiągnięcie odpowiedniej prędkości, ale pozwalają również na poruszanie się po terenach górskich, wyboistych, po drogach wysypanych żwirem, czy niewygodnych ścieżkach leśnych. Hamulce tarczowe natomiast zwiększają bezpieczeństwo hamowania i zmniejszają ryzyko wypadku podczas zjazdu w trudnych warunkach krajobrazowych lub podczas deszczu i mokrej nawierzchni.

Rodzaje rowerów szosowych

Rodzajów rowerów szosowych jest wiele. Każdy z wymienionych poniżej rowerów służy do innego rodzaju jazdy i do jazdy po innych terenach. I chociaż rowery szosowe głównie kojarzą nam się z jazdą po płaskich powierzchniach, to możemy wykorzystać je w wielu miejscach, nawet górzystych i trudnych do pokonania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeździć nimi po mieście, czy na rodzinne wyprawy za miasto. Jednak z uwagi na swoją cenę, warto wybrać model, który spełni nasze oczekiwania i będzie przez nas w pełni wykorzystany.

Do wyboru mamy między innymi:

  • Rowery endurance – modele przeznaczone raczej do dłuższych wypraw i do dróg o słabej jakości
  • Rowery aero – to modele, w których liczy się dynamika i szybkość jazdy, a potrafią osiągać bardzo szybkie tempo
  • Rowery race – modele przeznaczone dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem, łączą cechy rowerów endurance oraz aero
  • Rowery Gravel – to idealne rowery do jazdy terenowej i szosowej, połączenie klasycznego roweru szosowego, przełaja i roweru górskiego
  • Rowery Fitness – to dobre rozwiązanie dla osób hobbistycznie uprawiających kolarstwo lub lubiących jazdę na rowerze po czystym asfalcie lub delikatnych ścieżkach, nie zawsze utwardzonych i pozbawionych wyboistości
  • Rowery Przełaj – to idealne modele, które sprawdzą się na krótkie dystanse i w niewdzięczną, deszczową pogodę.
CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )